Uchwała nr 46/2005
Uchwała Nr 46/2005
Senatu Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach
z dnia 29 września 2005 roku
w sprawie zasad gospodarowania i sposobu podziału środków finansowych
pochodzących z opłat za zajęcia dydaktyczne oraz z odpłatności za usługi edukacyjne
Na podstawie art. 117a ust.5 ustawy z dnia 12 września 1990 roku o szkolnictwie wyższym (Dz. U. nr 65 poz. 385 ze zm.) w związku z art. 275 ust. 2 oraz na podstawie art.104 i art.62 ust.1 pkt.11 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz.U. Nr 164, poz. 1365) uchwala się, co następuje :
§1
Środki finansowe pochodzące z opłat za zajęcia dydaktyczne oraz z odpłatności za usługi edukacyjne :
1) zostają wydzielone w ewidencji przychodów Uczelni z podziałem na poszczególne wydziały i jednostki międzywydziałowe,
2) są gromadzone na wyodrębnionym rachunku bankowym Uczelni.
§2
Z ogólnej kwoty środków finansowych pochodzących z opłat za zajęcia dydaktyczne oraz z odpłatności za usługi edukacyjne, w tym z opłat za kursy dokształcające i studia podyplomowe z wyłączeniem środków finansowych, o których mowa w § 6 tej uchwały, wydziela się w pierwszej kolejności 8 % z przeznaczeniem na :
- 4 % - finansowanie Biblioteki Głównej,
- 3 % - finansowanie Uczelnianego Centrum Informatycznego,
- 1 % - finansowanie Wydawnictwa.
§3
Środki finansowe pochodzące z opłat za zajęcia dydaktyczne oraz z odpłatności za usługi edukacyjne pozostałe po odjęciu środków, o których mowa w § 2 mogą być przeznaczone na :
1) finansowanie i wypłatę wynagrodzeń dla pracowników Uczelni,
2) finansowanie dodatkowego wynagrodzenia dla nauczycieli akademickich przewidzianego w obowiązujących przepisach wykonawczych w sprawie warunków wynagradzania za pracę i przyznawania innych świadczeń związanych z pracą dla pracowników uczelni publicznych, wydanych przez ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego, w tym za :
a) udział w pracach związanych z postępowaniem rekrutacyjnym,
b) kierowanie i sprawowanie opieki nad studenckimi praktykami zawodowymi,
c) promotorstwo i recenzowanie rozpraw doktorskich i habilitacyjnych oraz oceny dorobku naukowego związane z przewodami habilitacyjnymi, opracowywanie ocen całokształtu dorobku naukowo-badawczego, artystycznego lub dydaktyczno-wychowawczego kandydatów do tytułu naukowego, a także recenzji w postępowaniu kwalifikacyjnym poprzedzającym zatrudnienie na stanowisku profesora nadzwyczajnego osoby nieposiadającej tytułu naukowego profesora lub stopnia naukowego doktora habilitowanego,
3) finansowanie i wypłatę wynagrodzeń za godziny ponadwymiarowe nauczycieli akademickich oraz wynagrodzeń za godziny nadliczbowe osób niebędących nauczycielami akademickimi,
4) finansowanie i wypłatę wynagrodzeń, w tym wynagrodzeń za pracę i dodatków dla osób niebędących nauczycielami akademickimi, za prace związane z działalnością dydaktyczną Uczelni,
5) finansowanie zwiększenia wynagrodzenia z tytułu podwyżek przedemerytalnych dla pracowników Uczelni, w tym także ponad wysokość ustaloną na podstawie obowiązujących przepisów wykonawczych w sprawie warunków wynagradzania za pracę i przyznawania innych świadczeń związanych z pracą dla pracowników uczelni publicznych, którzy spełniają wymagania przewidziane przepisami ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (tekst jednolity Dz.U. z 2004 r. nr 39, poz. 353 z późn. zm.) oraz spełnią warunki wynikające z obowiązujących w tym zakresie, w Uczelni zasad uprawniających do otrzymania podwyżki przedemerytalnej,
6) finansowanie innych dodatków do wynagrodzeń, nie przewidzianych w przepisach wykonawczych w sprawie warunków wynagradzania za pracę i przyznawania innych świadczeń związanych z pracą dla pracowników uczelni publicznych, za wykonywanie czynności i zadań związanych z ustawowymi zadaniami Uczelni, jako uczelni publicznej, w tym :
a) dodatków z tytułu kierowania studiami doktoranckimi,
b) dodatków z tytułu koordynowania prac związanych z ECTS (Europejski System Transferu Punktów),
c) dodatków za pełnienie funkcji pełnomocnika do realizacji określonych zadań
rektora lub prorektora ds.filii w Piotrkowie Trybunalskim,
d) dodatku za kierowanie Uniwersytetem Trzeciego Wieku,
7) utworzenie własnego funduszu stypendialnego na stypendia dla pracowników i studentów oraz doktorantów Uczelni,
8) finansowanie innych kosztów prowadzenia działalności dydaktycznej Uczelni.
§4
Wysokość środków na poszczególne cele określone w § 3 tej uchwały oraz zasady dysponowania tymi środkami określa rektor Uczelni w porozumieniu z kierownikami jej podstawowych jednostek organizacyjnych.
§5
Zasad podziału środków finansowych pochodzących z opłat za zajęcia dydaktyczne oraz usługi edukacyjne, przeznaczonych na wynagrodzenia ustalane są przez rektora Uczelni w porozumieniu ze związkami zawodowymi.
§6
Środki finansowe pochodzące z wpływów za powtarzanie roku, wpis warunkowy oraz opłaty wynikające z różnic programowych, wpłacanych przez studentów studiów stacjonarnych, przeznaczone są na działalność Samorządu Studenckiego.
§7
Traci moc uchwała nr 11/2003 Senatu Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach z dnia 27 marca 2003 r. w sprawie zasad gospodarowania oraz sposobu podziału środków finansowych pochodzących za zajęcia dydaktyczne.
§8
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Opublikował w BIP: | Baran Grzegorz |
Data opublikowania: | 2012-11-27 13:14:08 |
Data aktualizacji: | 2013-01-03 13:44:18 |
Liczba wyświetleń strony: 10742