Usługa badawcza
Usługa badawcza
- Znak sprawy: ADP.2302.19.2025
- Termin składania ofert: 2025-07-16 10:00
- Opublikowano: 2025-07-09 09:30:13 przez Barbara Kotras
ZAPYTANIE OFERTOWE
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach zaprasza do złożenia oferty na: „Świadczenie usługi badawczej”
Nr postępowania: ADP.2302.19.2025
Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest bez stosowania przepisów Ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) – art. 2 ust. 1 pkt 1).
ROZDZIAŁ I. NAZWA ORAZ ADRES ZAMAWIAJĄCEGO
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
ul. Żeromskiego 5
25-369 Kielce
tel.: (41) 3497277 , (41) 349 73 32
Adres strony internetowej: www.ujk.edu.pl
Adres strony internetowej na której dostępne są dokumenty dotyczące niniejszego postępowania; https://bip.ujk.edu.pl/dzp/ogloszenia.php
ROZDZIAŁ II. SŁOWNICZEK
Ilekroć w niniejszym zapytaniu jest mowa o:
Najkorzystniejszej ofercie – należy przez to rozumieć ofertę która została najwyżej oceniona zgodnie z kryteriami oceny ofert przyjętymi w tym zapytaniu i opisanymi w niniejszym dokumencie.
Wykonawcy – należy przez to rozumieć osobę fizyczną, osobę prawną albo jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej, która ubiega się o udzielenie zamówienia publicznego, złożyła ofertę lub zawarła umowę w sprawie zamówienia publicznego;
Zamawiającym – należy przez to rozumieć Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.
ROZDZIAŁ III. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na :
- prowadzeniu procesów wstępnego oczyszczania preparatu zawierającego penicimutide, obejmujących ekstrakcje organiczne, filtracje mikrobiologiczne oraz zatężanie z użyciem wyparki rotacyjnej w kontrolowanej temperaturze.
- wykonywaniu elektroforezy żelowej (PAGE) w celu oceny czystości preparatu oraz identyfikacji obecności penicimutide na podstawie jego masy cząsteczkowej.
- Przeprowadzaniu analizy Western-blot z użyciem specyficznych przeciwciał w celu potwierdzenia obecności i właściwości biologicznych peptydu w uzyskanym ekstrakcie.
- wykonywaniu analizy HPLC oraz interpretacja uzyskanych chromatogramów oraz przygotowanie dokumentacji z przebiegu badań i porównanie wyników z danymi literaturowymi.
2. Zamawiający wymaga, aby wszystkie osoby świadczące u Zamawiającego usługę badawczą były w okresie realizacji umowy zatrudnione przez Wykonawcę / Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. D.U. z 2025r. poz. 277). Zamawiający przed podpisaniem umowy i w trakcie jej realizacji ma prawo do kontroli spełniania przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymagania wskazanego wyżej, w szczególności poprzez zlecenie kontroli PIP oraz zgodnie z zapisami wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 2/ 2a do SWZ. Sankcje z tytułu niespełnienia wymagania o którym mowa w zdaniu pierwszym określa wzór umowy.
POZOSTAŁE INFORMACJE :
1. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Usługa jest niepodzielna, i trudno byłoby zorganizować jej świadczenie w sposób gwarantujący uzyskanie zakładanych efektów w przypadku gdyby usługa była świadczona przez więcej niż jedną osobę.
2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
3. Wykonawca nie może powierzyć wykonania zamówienia ani jego części podwykonawcy.
4. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
Wspólny słownik zamówień CPV:
Kody CPV:73110000 Usługi badawcze
Dodatkowy kod : 73111000-3 laboratoryjne usługi badawcze
ROZDZIAŁ IV: TERMIN I MIEJSCE WYKONANIA ZAMÓWIENIA
1. Termin realizacji zamówienia: ok. 7 miesięcy – przy założeniu, że umowa zostanie podpisana 31 lipca 2025r. i obowiązywać będzie od 1 sierpnia 2025 roku; (jednak nie dłużej niż do 28.02.2026r.- tj. do czasu realizacji projektu) ; w każdym miesiącu 80 godzin.
2. Miejscem świadczenia usługi jest Zakład Mikrobiologii UJK Kielce, ul. Uniwersytecka 7.
ROZDZIAŁ V: OPIS WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać wykonawcy, którzy :
1. Minimum 10 lat doświadczenia w realizacji badań dotyczących aktywności biologicznej cząsteczek i/lub peptydów
2. Mają doświadczenie w realizacji minimum 2 projektów badawczych finansowanych ze źródeł zewnętrznych.
3. Są autorami/współautorami minimum 10 publikacji w dziedzinie biochemii, biologii molekularnej lub mikrobiologii.
4. Mają praktykę w przeprowadzaniu badań dotyczących cząsteczek/peptydów o działaniu przeciwdrobnoustrojowym.
5. Mają wykształcenie wyższe w dziedzinie biologii/mikrobiologii/biotechnologii.
6.Mają stopień naukowy: minimum doktor w zakresie nauk biologicznych.
ROZDZIAŁ VI: WYKAZ DOKUMENTÓW:
Wykonawca zobowiązany jest złożyć:
1. Wypełniony i podpisany formularz ofertowy (Załącznik nr 1), Oferta musi być podpisana przez osobę wymienioną we właściwym rejestrze lub przez pełnomocnika. Jeżeli ofertę składa osoba fizyczna – oferta musi być podpisana przez tę osobę lub przez jej pełnomocnika.
2. Pełnomocnictwo - jeśli ofertę podpisuje inna osoba niż wskazana do reprezentacji Wykonawcy w dokumentach rejestrowych.
3. Kopia KRS lub wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub adres bezpłatnej internetowej bazy danych z której Zamawiający pobierze ten dokument samodzielnie – jeśli dotyczy.
4. Dyplom – potwierdzający wykształcenie wyższe osoby która będzie świadczyła usługę, w dziedzinie biologii/mikrobiologii/biotechnologii.
5. Dokument potwierdzający posiadanie tytułu doktora w zakresie nauk biologicznych.
6. Oświadczenie wstępne wykonawcy że nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art.7 ust.1 ustawy z 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2022r. poz. 835)
7. Oświadczenie dotyczące konfliktu interesów
8. Wykaz osób które będą realizowały usługę. Ze względu na fakt, że w oparciu o informacje zawarte w wykazie osób przyznawane będą punkty w kryterium nr 2 „Doświadczenie osoby realizującej usługę” zamawiający wezwie wykonawcę do uzupełnienia tego dokumentu wyłącznie w zakresie dotyczącym spełnienia warunku udziału w postępowaniu.
ROZDZIAŁ VII: INFORMACJE DOTYCZĄCE SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERTY
1. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę, która musi obejmować całość przedmiotu zamówienia.
2. Treść złożonej oferty musi odpowiadać treści niniejszego zapytania ofertowego. Zamawiający odrzuci ofertę, w szczególności, jeżeli została złożona po upływie terminu składania ofert; jeżeli jej treść jest niezgodna z treścią niniejszego zapytania ofertowego; jeżeli została podpisana przez osobę nieuprawnioną.
3. Wszelkie koszty związane ze sporządzeniem oraz złożeniem oferty ponosi Wykonawca.
4. Zaleca się, aby pierwszą stronę oferty stanowił formularz oferty, którego wzór stanowi załącznik nr 1 do niniejszego zapytania ofertowego.
5. Oferta musi być napisana w języku polskim, na komputerze, maszynie do pisania lub ręcznie długopisem bądź niezmywalnym atramentem.
6. Wszystkie opracowane przez Zamawiającego załączniki do niniejszego zapytania ofertowego stanowią wyłącznie propozycję co do formy wymaganych dokumentów. Dopuszcza się przedstawienie wymaganych załączników w formie własnej opracowanej przez Wykonawcę, pod warunkiem, iż będą one zawierać wszystkie żądane przez Zamawiającego informacje.
7. Oferta wraz z załącznikami musi być podpisana przez osobę (osoby) uprawnione do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy. W przypadku złożenia oferty mailem oferta i dołączone do niej dokumenty muszą być podpisane podpisem osobistym lub podpisem zaufanym lub kwalifikowalnym podpisem elektronicznym.
8. Wszelkie poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być parafowane przez osobę (osoby) podpisującą ofertę.
9. Zamawiający poprawi w treści oferty oczywiste omyłki pisarskie i oczywiste omyłki rachunkowe z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek oraz inne omyłki polegające na niezgodności oferty z wymaganiami Zapytania ofertowego, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, niezwłocznie zawiadamiając o tym Wykonawcę, którego oferta została poprawiona.
10. Ofertę składaną na piśmie należy złożyć w zamkniętej kopercie, w siedzibie Zamawiającego i oznakować w następujący sposób: „Oferta na świadczenie usługi badawczej Znak: ADP.2302.19.2025” Zamawiający dopuszcza złożenie oferty mailem na adres : bkotras@ujk.edu.pl – w tym przypadku oferta i dołączone do niej dokumenty muszą być podpisane podpisem zaufanym lub podpisem osobistym lub kwalifikowalnym podpisem elektronicznym osoby upoważnionej do reprezentowania wykonawcy.
11. Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę wyłącznie przed terminem składania ofert i pod warunkiem, że przed upływem tego terminu Zamawiający otrzyma pisemne (lub pocztą elektroniczną) powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu oferty. Powiadomienie to musi być opisane w sposób wskazany w pkt 9 oraz dodatkowo oznaczone słowami „ZMIANA” lub „WYCOFANIE”.
12. Ofertę składa się pod rygorem nieważności w formie pisemnej.
13.
Zamawiający informuje, iż oferty składane w
postępowaniu o zamówienie publiczne są jawne i podlegają udostępnieniu od
chwili ich otwarcia, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę
przedsiębiorstwa, jeśli wykonawca w terminie składania ofert zastrzegł, że nie
mogą one być
udostępnione i jednocześnie wykazał, iż zastrzeżone informacje stanowią
tajemnicę przedsiębiorstwa, oraz z wyjątkiem
informacji podlegających ochronie danych osobowych (RODO).
ROZDZIAŁ VIII. INFORMACJE O SPOSOBIE POROZUMIEWANIA SIĘ ZAMAWIAJĄCEGO Z WYKONAWCAMI ORAZ PRZEKAZYWANIA OŚWIADCZEŃ I DOKUMENTÓW, A TAKŻE WSKAZANIE OSÓB UPRAWNIONYCH DO POROZUMIEWANIA SIĘ Z WYKONAWCAMI
1. Wszelkie zawiadomienia, oświadczenia, wnioski, zapytania oraz informacje Zamawiający oraz Wykonawcy mogą przekazywać za pomocą operatora pocztowego lub drogą elektroniczną na adres mailowy : bkotras@ujk.edu.pl (do wyboru przez Wykonawcę) za wyjątkiem umowy, która musi być zawarta w formie pisemnej.
2. Domniemywa się, iż pismo wysłane przez Zamawiającego na adres mailowy podany przez Wykonawcę w ofercie zostało doręczone w sposób umożliwiający zapoznanie się Wykonawcy z treścią pisma.
3. W korespondencji kierowanej do Zamawiającego Wykonawca winien posługiwać się numerem sprawy określonym w niniejszym zapytaniu ( ADP.2302.19.2025).
4. Zawiadomienia, oświadczenia, wnioski, zapytania oraz informacje przekazywane przez Wykonawcę pisemnie winny być składane na adres:
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Dział
Zamówień Publicznych ul. Żeromskiego 5 ; 25-369
Kielce
lub na adres mailowy: bkotras@ujk.edu.pl
5. Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, każda ze stron na żądanie drugiej strony niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
6. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści niniejszego zapytania do połowy terminu wyznaczonego na składanie ofert. Na pytania zadanie po tym terminie Zamawiający nie będzie udzielał odpowiedzi. Termin na wnoszenie pytań wniosków liczony jest od pierwotnie wskazanego terminu (oznacza to, że zmiana terminu składania ofert nie zmienia terminu na zadawanie pytań/składanie wniosków).
7. Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami Zamawiający, bez ujawniania źródła zapytania, zamieści na stronie internetowej https://bip.ujk.edu.pl/dzp/.
8. Osobą uprawnioną przez Zamawiającego do porozumiewania się z wykonawcami jest: Barbara Kotras, adres mailowy: j.w.
9. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się w języku polskim.
W uzasadnionych przypadkach Zamawiający może przed upływem terminu składania ofert zmienić treść zapytania ofertowego. Dokonaną zmianę zapytania Zamawiający zamieści niezwłocznie na stronie internetowej: https://bip.ujk.edu.pl/dzp/ogloszenia.php
ROZDZIAŁ IX: MIEJSCE ORAZ TERMIN SKŁADANIA I OTWARCIA OFERT
1. Ofertę należy złożyć w siedzibie Zamawiającego:
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
25 - 369 Kielce, ul. Żeromskiego 5 (Kancelaria Ogólna).
lub pocztą elektroniczna na adres email: bkotras@ujk.edu.pl
Ofertę należy złożyć do dnia 16.07.2025 r. do godziny 10:00.
2. Ofertę należy złożyć w zamkniętej kopercie (opakowaniu), w siedzibie Zamawiającego tj. Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, ul. Żeromskiego 5, 25-369 Kielce, Kancelaria Ogólna. Koperta powinna być opatrzona nazwą, dokładnym adresem Wykonawcy oraz oznaczona w następujący sposób: „Świadczenie usługi badawczej ADP.2302.19.2025”.
3. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia wynikające z nieprawidłowego oznakowania opakowania (oferty) lub w przypadku złożenia oferty w innym miejscu niż wskazane w punkcie 1.
4. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 16.07.2025 r. o godzinie 10:15, w siedzibie Zamawiającego: Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, 25 – 369 Kielce, ul. Żeromskiego 5; Dział Zamówień Publicznych.
5. W uzasadnionych przypadkach Zamawiający może wydłużyć termin składania ofert.
6. Wykonawca będzie związany złożoną ofertą przez 30 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
7. W przypadku złożenia oferty elektronicznie (na adres mailowy) oferta i załączniki do niej muszą być podpisane podpisem osobistym lub podpisem zaufanym lub kwalifikowalnym podpisem elektronicznym.
ROZDZIAŁ X: OPIS SPOSOBU OBLICZENIA CENY
1. Rozliczenia pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym będą dokonywane wyłącznie w złotych polskich.
2. W ofercie cena ryczałtowa brutto za 1 miesiąc świadczenia usługi musi być podana w złotych polskich cyfrowo i słownie, w zaokrągleniu do drugiego miejsca po przecinku. Cenę za 1 miesiąc świadczenia usługi należy pomnożyć przez zakładaną liczbę świadczenia usługi (7 miesięcy) – ta kwota będzie przyjęta do oceny oferty.
W przypadku złożenia oferty przez osobę nieprowadząca działalności gospodarczej cena za 1 miesiąc świadczenia usługi musi być ubruttowiona tzn. musi zawierać wszystkie należne składki np. ZUS i podatek dochodowy.
3. Jeżeli w postępowaniu złożona będzie oferta, której wybór prowadziłby do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, Zamawiający w celu oceny takiej oferty doliczy do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek rozliczyć zgodnie z tymi przepisami. W takim przypadku Wykonawca, składając ofertę, jest zobligowany poinformować Zamawiającego, że wybór jego oferty będzie prowadzić do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego, wskazując nazwę (rodzaj) usługi, których dostawa / świadczenie będzie prowadzić do jego powstania, oraz wskazując ich wartość bez kwoty podatku. Niezłożenie przez Wykonawcę informacji będzie oznaczało, że taki obowiązek nie powstaje.
4. Prawidłowe ustalenie podatku VAT należy do obowiązków Wykonawcy.
5. Oferta musi zawierać ostateczną, sumaryczną cenę obejmującą wszystkie koszty które związane są z wykonywaniem usługi, z uwzględnieniem wszystkich opłat i podatków (także podatku od towarów i usług) oraz ewentualnych upustów i rabatów. Przy dokonywaniu wyceny przedmiotu zamówienia należy uwzględnić wszystkie dane z analizy opisu przedmiotu zamówienia. Koszty związane z opracowaniem i złożeniem oferty ponosi Wykonawca.
6. Niedoszacowanie, pominięcie, brak rozpoznania przedmiotu zamówienia nie będzie podstawą do żądania zmiany ceny określonej w ofercie. Wykonawca zamówienia musi przewidzieć wszystkie okoliczności, które mogą wpłynąć na cenę zamówienia.
7. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
ROZDZIAŁ XI. KRYTERIA OCENY OFERT:
1. Zamawiający za najkorzystniejszą uzna ofertę niepodlegającą odrzuceniu, która uzyska największą liczbę punktów obliczona w oparciu o podane kryterium oceny ofert.
2. Zamawiający dokona oceny ofert według następujących kryteriów i ich wag:
Lp. |
Kryterium |
Waga kryterium |
Maksymalna ilość punktów jakie może otrzymać oferta za dane kryterium |
1 |
Cena brutto (za 7 miesięcy świadczonej usługi)
|
80% |
80 |
2 |
Doświadczenie osoby realizującej usługę
|
20% |
20 |
W trakcie oceny ofert kolejno ocenianym ofertom, zostaną przyznane punkty wg poniższego wzoru:
Ad.1.)
najniższa oferowana cena brutto
-------------------------------------------------- x 80 pkt
cena brutto badanej oferty
Ad.2)
W tym kryterium można maksymalnie otrzymać 20 punktów.
Zamawiający będzie przyznawał punkty za wykazanie większej liczby publikacji niż minimalna, wymagana w warunkach udziału w postępowaniu (minimum 10)
Za wykazanie, że osoba realizująca usługę jest autorem/współautorem 10 publikacji w dziedzinie biochemii, biologii molekularnej lub mikrobiologii oferta otrzyma 0 punktów;
Za wykazanie, że osoba realizująca usługę jest autorem/współautorem każdej dodatkowej publikacji ponad wymagane 10, to za każdą publikację oferta otrzyma 1 punkt. Oznacza, to że: - za 11 publikacji oferta otrzyma 1 punkt; -za 12 publikacji oferta otrzyma 2 punkty; -za 13 publikacji oferta otrzyma 3 punkty; -za 14 publikacji oferta otrzyma 4 punkty; -za 15 publikacji oferta otrzyma 5 punktów; -za 16 publikacji oferta otrzyma 6 punktów;-za 17 publikacji oferta otrzyma 7 punktów; -za 18 publikacji oferta otrzyma 8 punktów; -za 19 publikacji oferta otrzyma 9 punktów; -za 20 publikacji i więcej oferta otrzyma 20 punktów.
W przypadku wykazania większej liczby publikacji zamawiający uwzględni wyłącznie liczbę 20 publikacji.
Ostateczna ocena punktowa (D) wyliczana będzie wg wzoru:
D = (1) + (2)
4. Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta odpowiada wszystkim wymaganiom określonym w niniejszym zapytaniu ofertowym oraz zostanie oceniona jako najkorzystniejsza w oparciu o podane w rozdz. XI kryterium oceny ofert.
5. Zamawiający poinformuje niezwłocznie wszystkich wykonawców o wyborze najkorzystniejszej oferty, podając informacje o wyniku zapytania ofertowego.
6. Zamawiający udostępnia informacje, o których mowa w pkt 5, na stronie internetowej https://bip.ujk.edu.pl/dzp/ogloszenia.php
ROZDZIAŁ XII. INFORMACJE O FORMALNOŚCIACH, JAKIE POWINNY ZOSTAĆ DOPEŁNIONE PO WYBORZE OFERTY W CELU ZAWARCIA UMOWY W SPRAWIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO.
1. W przypadku wyboru oferty złożonej przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Zamawiający będzie żądał przed zawarciem umowy przedstawienia umowy regulującej współpracę tych Wykonawców. Umowa taka winna określać strony umowy, cel działania, sposób współdziałania, zakres prac przewidzianych do wykonania każdemu z nich, solidarną odpowiedzialność za wykonanie zamówienia, oznaczenie czasu trwania konsorcjum (obejmującego okres realizacji przedmiotu zamówienia), wykluczenie możliwości wypowiedzenia umowy konsorcjum przez któregokolwiek z jego członków do czasu wykonania zamówienia.
2. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, przed podpisaniem umowy zobowiązany jest do złożenia informacji o osobach umocowanych do zawarcia umowy i jeżeli taka konieczność zaistnieje – złożenia ich pełnomocnictw w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza lub osobę/osoby udzielające pełnomocnictwa.
3. Wybranemu Wykonawcy Zamawiający wskaże termin i miejsce podpisania umowy.
ROZDZIAŁ XIII. ISTOTNE DLA STRON POSTANOWIENIA, KTÓRE ZOSTANĄ PROWADZONE DO TREŚCI ZAWIERANEJ UMOWY W SPRAWIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO, OGÓLNE WARUNKI UMOWY.
1. Zawarcie umowy nastąpi według wzoru Zamawiającego – stanowiącego załącznik nr 2 lub 2a.
2. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie, której dokonano wyboru wykonawcy, w szczególności w poniższych przypadkach:
1) zmiany terminu realizacji zamówienia, która może nastąpić na uzasadniony/zaakceptowany przez Zamawiającego wniosek Wykonawcy, zawierający uzasadnienie zmiany terminu, przy czym zmiana terminu wykonania przedmiotu umowy może ulec zmianie w szczególności w przypadku wystąpienia zdarzenia losowego, mającego charakter siły wyższej, uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z jej postanowieniami, lub w przypadku wystąpienia okoliczności powodujących zmianę terminu rozpoczęcia i zakończenia zajęć dydaktycznych. Z wnioskiem o zmianę terminu może wystąpić również Zamawiający;
UWAGA: zamawiający przewiduje możliwość przedłużenia terminu realizacji usługi o jeden miesiąc w przypadku zmiany terminu realizacji Projektu.
2) zmiany danych firmy Wykonawcy (np. adresu, nazwy, nr rachunku bankowego, itd.) w przypadku m.in. przejęć, przekształceń, zmiany siedziby w formie aneksu do umowy,
3) zmiany obowiązujących przepisów, jeżeli konieczne będzie dostosowanie treści umowy do aktualnego stanu prawnego,
4) zaistnienia okoliczności (technicznych, gospodarczych itp.), których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy,
5) wystąpienia zdarzeń siły wyższej jako zdarzenia zewnętrznego, niemożliwego do przewidzenia i niemożliwego do zapobieżenia.
3. W przypadku wystąpienia sytuacji skutkujących koniecznością zmiany umowy z przyczyn, o których mowa wyżej, Wykonawca/Zamawiający zobowiązany jest do niezwłocznego poinformowania, o tym fakcie Zamawiającego/Wykonawcę i wystąpienia z wnioskiem o dokonanie wskazanej zmiany.
ROZDZIAŁ XIV: INFORMACJE OGÓLNE:
1. Niniejsze postępowanie prowadzone jest bez zastosowania przepisów Ustawy Prawo zamówień publicznych.
2. Osobą uprawnioną przez Zamawiającego do porozumiewania się z Wykonawcami jest:
- Barbara Kotras, tel. 41 349 72 78, email: bkotras@ujk.edu.pl
3. Zgodnie z art. 13 ust 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1, z późn. zm.), zwane dalej „RODO” w związku z art. 19 ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 11 września 2019 r. (Dz.Urz.z2019 r. poz. 2019 z późn. zm.), zwana dalej „p.z.p.” niniejszym informujemy, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, ul. Żeromskiego 5, 25-369 Kielce.
2) podstawą prawną do przetwarzania Państwa danych osobowych jest:
- art. 6 ust.1 lit. c RODO (przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze)
3) Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego.
4) podanie przez Państwa danych osobowych stanowi wymóg ustawowy określony w przepisach ustawy p.z.p., który wiąże się z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Skutkiem niepodania danych osobowych będzie brak możliwości udzielenia zamówienia publicznego.
5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy p.z.p. przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia.
6) odbiorcami danych mogą być podmioty upoważnione na mocy przepisów prawa oraz podmioty przetwarzające dane osobowe na zlecenie administratora w związku z wykonywaniem powierzonego im zadania na podstawie zawartej umowy powierzenia danych.
7) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO;
8) posiada Pani/Pan:
a. na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących (jeżeli wykonanie obowiązków, o których mowa w art. 15 ust. 1-3 RODO wymagałoby niewspółmiernie dużego wysiłku zamawiający wymaga, od osoby której dane dotyczą, wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania: daty postępowania o udzielenie zamówienia publicznego);
b. na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych[1];
c. na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa wart.18 ust. 2 RODO[2];
9) nie przysługuje Pani/Panu:
a. w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
b. prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych
10) posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego –Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzasadnione jest, że Pana/Pani dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z przepisami RODO.
11) w przypadku pytań dotyczących przetwarzania danych osobowych może Pan/Pani skontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych UJK pisząc na adres e-mail: iod@ujk.edu.pl.
Załączniki do zapytania ofertowego:
1. Wzór/formularz oferty
2. i 2a Projekt umowy
3. Oświadczenie dotyczące wykluczenia z postępowania na podstawie art.7 ust.1 ustawy z 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2022r. poz. 835)
4. Oświadczenie dotyczące wykluczenia z postępowania na podstawie art.7 ust.1 ustawy z 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2022r. poz. 835) – podmiotu udostępniającego zasoby.
5. Oświadczenie o braku powiązań kapitałowych i osobowych
6. Wykaz osób które będą realizowały usługę
Załącznik nr 1
Pełna nazwa Wykonawcy: ………………………………………………………………………………………………
…………………………………………………………………………………………………
Siedziba i adres (ulica, nr domu, kod pocztowy, miejscowość, województwo): ………………….……………………………………………………………………………
………………………………………………………………………………………………
Nr KRS: ………………………… NIP/PESEL:………………………… REGON:……………………
Adres poczty elektronicznej: ……………………………………………
Numer telefonu :……………………………………………………………
Osoba do kontaktu: ………………………………………………………
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
ul. Żeromskiego 5, 25-369 Kielce
FORMULARZ OFERTOWY
1. W odpowiedzi na ogłoszenie przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach zapytania ofertowego, którego przedmiotem jest „Świadczenie usługi badawczej” (postępowanie nr ADP.2302.19.2025), przedkładamy niniejszą ofertę oświadczając, że akceptujemy w całości wszystkie warunki zawarte w treści zapytania ofertowego i załączników do tego dokumentu.
2. Oferujemy wykonanie przedmiotu zamówienia w zakresie objętym treścią zapytania ofertowego i załącznikami do niego za cenę brutto (łącznie z podatkiem VAT) za 1 miesiąc świadczenia usługi ………………………zł (słownie złotych: ……………………………);
Uwaga !!!
W przypadku złożenia oferty przez osobę nieprowadząca działalności gospodarczej cena za 1 miesiąc świadczenia usługi musi być ubruttowiona tzn. musi zawierać należne składki np. ZUS i podatek dochodowy.
Łączna cena za świadczenie usługi : cena za 1 miesiąc …………..zł x 7 miesięcy ………………. = ……………………. Zł*
*cena przyjęta do oceny ofert
3. Posiadam pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie w pełni z praw publicznych.
4. Oświadczam, że jestem / nie jestem mikroprzedsiębiorstwem, małym lub średnim przedsiębiorstwem zgodnie z definicją zawartą w zaleceniu Komisji z dn. 6 maja 2003 r. dotyczącym definicji przedsiębiorstw mikro, małych i średnich. W przypadku zaznaczenia powyżej odpowiedzi twierdzącej, należy poniżej zaznaczyć krzyżykiem odpowiedni kwadrat: (zaznaczyć jeśli dotyczy)
□ mikroprzedsiębiorstwo □ małe przedsiębiorstwo □ średnie przedsiębiorstwo
5. INFORMUJEMY, że:
nie będzie prowadził do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług*
będzie prowadził do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług.*
Powyższy obowiązek podatkowy będzie dotyczył:
…………………………………………… o wartości netto: …………………………………… zł**
(*Zaznaczyć właściwe; **Należy wpisać nazwę/rodzaj towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będą prowadziły do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług oraz ich wartość netto; jeżeli nie dotyczy - skreślić).
6. Ponadto oświadczamy, że:
1) Termin wykonania zamówienia oraz warunki płatności, będą zgodne z zapisami przedstawionymi w zapytaniu ofertowym. Zakres zamówienia przewidziany do wykonania będzie zgodny z zakresem objętym ww. zapytaniu i będzie zgodny z treścią złożonej oferty.
2) Posiadamy odpowiednią wiedzę i wymagane doświadczenie gwarantujące prawidłową realizację zamówienia.
3) Spełniam wszystkie wymagania zawarte w zapytaniu ofertowym ADP.2302.19.2025 r.
4) Dysponuję osobą legitymującą się doświadczeniem zawodowym niezbędnym do prawidłowej realizacji zamówienia.
5) Załączony do zapytania ofertowego projekt umowy został przez nas zaakceptowany i zobowiązujemy się, w przypadku wybrania naszej oferty, do zawarcia umowy na wyżej wymienionych warunkach w miejscu i terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
6) Wypełniliśmy obowiązki informacyjne przewidziane w art. 13 lub art. 14 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) wobec osób fizycznych, od których dane osobowe bezpośrednio lub pośrednio pozyskaliśmy w celu ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego w niniejszym postępowaniu.
7. Informujemy, że w przypadku wybrania oferty, umowę podpisywały będą:
1……………………………..
(imię i nazwisko)
2………………………….. ...
(imię i nazwisko)
dnia
podpis osoby uprawnionej do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy
Załącznik nr 2 do zapytania ofertowego PROJEKT
UMOWA NR ADP.2302…..2025
zawarta w dniu ……………….. 2025 roku w Kielcach pomiędzy:
Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach z siedzibą w Kielcach (25-369) przy ul. Żeromskiego 5, zwanym w dalszej części „Zamawiającym”, reprezentowanym przez:
1. ………………….– ………………..
a
(w przypadku przedsiębiorcy wpisanego do KRS)
....................................................................., z siedzibą w ...............................
przy ulicy .............................., wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy....................................................... Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: ..............., REGON……………….. NIP…………………zwaną w treści umowy „Wykonawcą”, reprezentowaną przez:
1. ………………….– ………………..
(w przypadku przedsiębiorcy wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej)
(imię i nazwisko) ..............................................................................,
przedsiębiorcą działającym pod firmą .....................................................
z siedzibą w .................................. przy ulicy .............................., REGON ………………, NIP …………………wpisanym do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej zwanym w treści umowy „Wykonawcą”, reprezentowanym przez:
1. ………………….– ………………..
łącznie zwane „Stronami”
w rezultacie dokonania wyboru oferty Wykonawcy w drodze postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie Zapytania ofertowego, bez stosowania przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 poz.1320 ze zm. – art. 2 ust. 1 pkt 1) następującej treści:
§ 1.
1. Przedmiotem umowy jest świadczenie usługi badawczej, zgodnie z treścią zapytania ofertowego i treścią złożonej oferty.
2. Miejscem świadczenia usługi jest Zakład Mikrobiologii UJK Kielce, ul. Uniwersytecka 7.
3. Zamawiający zleca, a Wykonawca zobowiązuje się wykonać wszelkie niezbędne czynności dla zrealizowania przedmiotu umowy określonego w ust.1.
4. Integralną częścią niniejszej umowy jest treść Zapytania ofertowego wraz z załącznikami oraz oferta Wykonawcy.
5. Zamawiający i Wykonawca zobowiązują się do rzetelnej współpracy w dobrej wierze oraz z poszanowaniem praw i interesów drugiej Strony, mając na uwadze konieczność należytego i terminowego wykonania przedmiotu niniejszej umowy.
6. Zamawiający sprawuje nadzór nad realizacją zleconej usługi i ma prawo kontrolowania postępu realizacji usługi.
7. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do udzielania informacji o przebiegu realizacji usługi.
8. Usługa jest realizowana ze środków Krajowego Planu Odbudowy Projekt pod nazwą „Innowacyjne podejście do walki z patogenami poprzez optymalizację warunków produkcji penicimutide – dipeptydu antybakteryjnego syntetyzowanego przez Lacticaseibacillus rhamnosus 72” na podstawie umowy nr 2024/ABM/03/KPO/KPOD.07.07-IW.07-0227/24-00, realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, będącego elementem Inwestycji D3.1.1 Kompleksowy rozwój badań w zakresie nauk medycznych i nauk o zdrowiu.
9. Wykonawca, na każde wezwanie Zamawiającego, bądź innych uprawnionych podmiotów, ma obowiązek wykazania, że w wyniku jego działań nie dochodzi do naruszeń zasady DNSH ( nie czyń poważnych szkód).
10. Wykonawca zobowiązany jest do gromadzenia dokumentacji potwierdzającej zgodność realizacji Umowy z zasadą DNSH. Dokumentacja ta może podlegać weryfikacji pod kątem spełnienia zasady DNSH na każdym etapie przez Zamawiającego oraz na etapie kontroli Projektu przez upoważnione do tego podmioty.
11. Jeżeli w toku realizacji Umowy Wykonawca stwierdzi niezgodność jakiejkolwiek części zakresu przedmiotu Umowy (opisanego w § 1 ust. 1 Umowy) z wymaganiami zasady DNSH, jest obowiązany do natychmiastowego poinformowania o tym fakcie Zamawiającego oraz do przedstawienia propozycji rozwiązań zamiennych zgodnych z zasadą DNSH.
§ 2
1. Wykonawca oświadcza, że posiada odpowiednią wiedzę, doświadczenie i dysponuje stosowną kadrą niezbędną do wykonania przedmiotu umowy.
2. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu umowy z należytą starannością, czuwania nad prawidłową realizacją umowy zgodnie założeniami projektu badawczego oraz zasadami bhp, przez osoby wykwalifikowane zgodnie z treścią złożonej oferty.
3. Wykonawca oświadcza i zobowiązuje się, że osoba skierowana przez niego do realizacji niniejszej Umowy będzie spełniać wymóg, zgodnie z którym jej łączne zaangażowanie zawodowe w realizację wszystkich projektów finansowanych z funduszy UE oraz działań finansowanych z innych źródeł, w tym środków własnych Wykonawcy, Zamawiającego i innych podmiotów (niezależnie od formy zaangażowania), nie będzie przekraczać 276 godzin miesięcznie. Wykonawca jest zobowiązany do weryfikacji tego faktu przed skierowaniem danej osoby do realizacji Umowy oraz do monitorowania jego przestrzegania przez cały okres świadczenia usług przez tę osobę w ramach Umowy. Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca przedstawi stosowne oświadczenia tej osoby lub inne dowody potwierdzające spełnienie tego warunku.
§ 3
1. Wykonawca zobowiązuje się, że wszelkie wyniki, rozwiązania, opracowania, raporty badawcze, wynalazki, know-how oraz inne rezultaty prac badawczo-rozwojowych (B+R), powstałe w związku z realizacją niniejszej Umowy, zostaną przekazane Uniwersytetowi Jana Kochanowskiego w Kielcach (UJK) i staną się jego własnością z chwilą podpisania protokołu przekazania rezultatów. W zakresie, w jakim mogą one stanowić przedmiot ochrony praw własności intelektualnej (w tym prawa autorskie i/lub prawa do patentu), Wykonawca przenosi na UJK całość przysługujących mu praw na wszystkich polach eksploatacji, z chwilą podpisania protokołu. Strony oświadczają, że wynagrodzenie Zleceniobiorcy przewidziane w niniejszej Umowie uwzględnia również zapłatę za to przeniesienie praw, bez konieczności zawierania dodatkowych porozumień.
2. Wraz z przejściem na Zamawiającego prawa, o którym mowa w ust. 1, na Zamawiającego przechodzi prawo własności nośników, na których wyniki badań zapisano.
3. Wykonawca będzie informował na piśmie Zamawiającego o dokonaniu w trakcie realizacji pracy badawczej rozwiązań, które w jego ocenie mogą stanowić przedmiot zgłoszenia do ochrony w krajowym lub międzynarodowych urzędach patentowych.
4. Wykonawca przenosi na Zamawiającego w ramach ceny określonej w § 5 ust.2 prawo do uzyskania patentu na wynalazki powstałe w związku z wykonaniem niniejszej umowy. Jednocześnie Wykonawca zobowiązuje się do współpracy w zakresie zgłoszeń przedmiotów praw własności przemysłowej do właściwego urzędu przez Zamawiającego w tym dostarczania Zamawiającemu dokumentów i informacji koniecznych do sporządzenia opisów zawartych w zgłoszeniu.
5. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie pracy badawczej określonej w § 1 Umowy. Wynik pracy badawczej musi uwzględniać obowiązujące prawnie normy.
6. Strony potwierdzają, że w ramach współpracy zgodnie z niniejszą Umową przekazywać mogą sobie nawzajem informacje, które stanowią tajemnice handlową Stron, lub w inny sposób są informacjami poufnymi Stron. Strony utrzymają w poufności wszelkie informacje odnoszące się do niniejszej Umowy oraz Stron, w tym między innymi, Know-how, dane techniczne, opisy procesów, dokumenty, informacje techniczne, technologiczne, operacyjne oraz wszelkie inne informacje określone przez Stronę przekazującą jako „poufne” („Informacje Poufne”), ujawnione (na piśmie, ustnie lub w inny sposób, bezpośrednio lub pośrednio) przez jedną ze Stron drugiej Stronie, zarówno przed jak i po dniu zawarcia niniejszej Umowy oraz będą wykorzystywać Informacje poufne jedynie dla wykonania Umowy, w szczególności prowadzenia prac badawczych.
7. Wykonawca upoważnia również Zamawiającego do rozporządzania oraz korzystania z utworów stanowiących opracowanie pracy badawczej. Wskazane upoważnienie może być przenoszone na osoby trzecie bez konieczności uzyskiwania odrębnej zgody.
8. Strony zgodnie postanawiają, że Zamawiającemu przysługuje prawo pierwszego wydania pracy badawczej. Wykonawcy nie przysługuje z tego tytułu prawo do dodatkowego wynagrodzenia.
9. Przejście praw autorskich do pracy badawczej nastąpi z momentem jej przekazania Zamawiającemu.
10. Wykonawca upoważnia Zamawiającego do używania pracy badawczej na wszystkich polach eksploatacji bez wymieniania imion i nazwisk Wykonawców.
11. Wykonawca nie zachowuje prawa zezwalania na wykonywanie zależnego prawa autorskiego.
12. Zamawiający przewiduje możliwość wspólnego publikowania efektów Projektu.
§ 4
Umowa zostaje zawarta na …. miesięcy, jednak nie dłużej niż do 28.02.2026r. tj. do czasu realizacji projektu. Usługa świadczona będzie w każdym miesiącu przez 80 godzin zegarowych. Harmonogram świadczenia usługi Zamawiający przekaże wykonawcy w terminie 3 dni od dnia podpisania umowy.
§ 5
1. Wysokość wynagrodzenia przysługującego Wykonawcy za wykonanie przedmiotu umowy ustalona została na podstawie oferty Wykonawcy.
2. Całkowity koszt wykonania usługi (wynagrodzenie wykonawcy) wyniesie brutto ………….. zł (słownie: …………… złotych), na którą składają się:
1) wynagrodzenie za 1 miesiąc …….…… zł (słownie: ………….. złotych);
3. Wynagrodzenie Wykonawcy obejmuje wszystkie koszty i opłaty związane z realizacją przedmiotu umowy.
§ 6
1. Wynagrodzenie, o którym mowa w § 5 ust. 2, może zostać zmienione na wniosek Strony, po spełnieniu przesłanek określonych w umowie, w przypadku wystąpienia zmiany ceny materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia.
2. Przez zmianę cen materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia rozumie się zarówno wzrost odpowiednio cen lub kosztów, jak i ich obniżenie względem ceny lub kosztu przyjętych w celu ustalenia wynagrodzenia Wykonawcy zawartego w ofercie.
3. Zmiana wynagrodzenia Wykonawcy, o której mowa w ust. 1, może zostać dokonana pod warunkiem zaistnienia wpływu zmiany cen materiałów użytych do realizacji zamówienia lub kosztów, na ustalone w umowie wynagrodzenie za jego wykonanie.
4. Zmiany wynagrodzenia, o której mowa w niniejszym paragrafie, nie dokonuje się wówczas, gdy poziom zmiany cen materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia, ponoszonych przez Wykonawcę, nie przekroczy 10%.
5. Strona, występująca z wnioskiem o zmianę wynagrodzenia, zobowiązana jest do wykazania wpływu zmiany cen materiałów użytych do realizacji zamówienia lub kosztów, na ustalone w umowie wynagrodzenie za jego wykonanie, w szczególności powinna opisać okoliczności faktyczne uzasadniające dokonanie zmiany oraz przedstawić drugiej Stronie dowody potwierdzające wpływ zmiany cen materiałów użytych do realizacji zamówienia lub kosztów, na ustalone w umowie wynagrodzenie za jego wykonanie. Niedopuszczalna jest zmiana wynagrodzenia wyłącznie z uwagi na zmianę cen materiałów lub kosztów, nawet jeśli osiągnie ona pułap, o którym mowa w ust. 4, jeśli strona żądająca takiej zmiany nie wykaże, że zmiana cen materiałów lub kosztów wpłynęła na koszt wykonania zamówienia.
6. Pierwsza zmiana wynagrodzenia (pod warunkiem wystąpienia przesłanek, o których mowa w ust. 3 i 4) może nastąpić nie wcześniej niż po upływie 4 miesięcy obowiązywania umowy, licząc od dnia jej podpisania, a wynagrodzenie będzie mogło ulec zmianie nie częściej niż raz na 3 miesiące.
7. Strony ustalą sposób zmiany wynagrodzenia poprzez odwołanie się do kwartalnych wskaźników cen towarów i usług konsumpcyjnych, ogłaszanych w komunikatach Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, przy czym wskaźnikiem wyjściowym Stron dla dokonania tych ustaleń, będzie kwartalny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych, ogłoszony przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, obowiązujący w dniu zawarcia umowy.
8. Strony dokonają zmiany wynagrodzenia w oparciu o porównanie wskaźnika wyjściowego, o którym mowa w ust. 7, ze wskaźnikiem cen towarów i usług konsumpcyjnych, ogłoszonym w komunikacie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego za kwartał, w którym nastąpiła zmiana cen materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia, tj. osiągnięty został pułap cenowy, o którym mowa w ust. 4. W przypadku kolejnej waloryzacji wskaźnikiem wyjściowym dla Stron będzie kwartalny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych, ogłoszony w komunikacie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, stanowiący dla Stron odnośnik dla dokonania pierwszej zmiany wynagrodzenia, niebędący wskaźnikiem obowiązującym w dniu zawarcia umowy.
9. Jeżeli na skutek dokonanego przez Strony porównania wskaźników okaże się, że:
1) wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych, ogłoszony w komunikacie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego za kwartał, w którym nastąpiła zmiana cen materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia, jest wyższy od wskaźnika wyjściowego – wówczas Strony podwyższą wynagrodzenie Wykonawcy o wartość procentową stanowiącą różnicę pomiędzy tymi wskaźnikami,
2) wskaźnik
cen towarów i usług konsumpcyjnych, ogłoszony w komunikacie Prezesa Głównego
Urzędu Statystycznego za kwartał, w którym nastąpiła zmiana cen materiałów lub
kosztów związanych z realizacją zamówienia, jest niższy od wskaźnika
wyjściowego – wówczas Strony obniżą wynagrodzenie Wykonawcy
o wartość procentową stanowiącą różnicę pomiędzy tymi wskaźnikami.
10. Zmiana wysokości wynagrodzenia wymaga zmiany Umowy w drodze pisemnego aneksu, pod rygorem nieważności, przy czym nowe stawki będą obowiązywać od terminu przewidzianego w aneksie do umowy.
11. Zmiana wynagrodzenia, o której mowa w niniejszym paragrafie, może nastąpić maksymalnie do 15% wartości umowy brutto, o której mowa w § 5 ust. 2, przy czym jest to wartość pierwotna, niezmieniona wskutek ewentualnych zmian wynagrodzenia Wykonawcy na zasadach przewidzianych w niniejszej umowie. Postanowień dotyczących waloryzacji wynagrodzenia, o której mowa w niniejszym paragrafie, nie stosuje się od chwili osiągnięcia limitu, o którym mowa w zdaniu poprzednim.
12. Zmiana wysokości wynagrodzenia może nastąpić wyłącznie w odniesieniu do niewykonanych jeszcze usług.
§ 7
1. Wykonawca, określone w § 5 wynagrodzenie, otrzyma na podstawie wystawionej faktury, po wykonaniu przedmiotu umowy, potwierdzonego protokołem odbioru, podpisanym przez obie strony.
2. Wykonawca zobowiązany jest do złożenia raportu merytorycznego wraz z ewidencją czasu pracy za każdy miesiąc wykonywania przedmiotu umowy. Raport merytoryczny stanowi załącznik do protokołu odbioru.
3. Wynagrodzenie płacone będzie miesięcznie po zakończeniu każdego miesiąca. Podstawą do wystawienia faktury będzie podpisany protokół odbioru prac.
4. Termin zapłaty faktury ustala się do 30 dni od daty dostarczenia Zamawiającemu faktury wraz z odpowiednim protokołem.
5. Wynagrodzenie przysługujące Wykonawcy będzie płatne przelewem z rachunku Zamawiającego na konto Wykonawcy wskazane na fakturze.
6. Dane płatnika: Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, 25 – 369 Kielce, ul. Żeromskiego 5, NIP 657-02-34-850.
7. Za datę zapłaty strony przyjmują datę obciążenia rachunku bankowego Zamawiającego.
8. Wykonawca oświadcza, że jest podatnikiem VAT i posiada NIP …………………….…..
§ 8
1. Zamawiający ma prawo odstąpić od niniejszej umowy (w całości lub części), niezależnie od przypadków określonych w Kodeksie Cywilnym, jeżeli Wykonawca narusza postanowienia niniejszej umowy, mimo wcześniejszego wezwania do usunięcia naruszeń.
2. W razie odstąpienia od umowy z przyczyn zależnych od Wykonawcy, Wykonawca zobowiązany jest zapłacić Zamawiającemu karę umowną w wysokości 10% łącznego wynagrodzenia, ustalonego w § 5 ust. 2 niniejszej umowy.
3. W przypadku każdego nienależytego wykonania umowy, Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w wysokości 1 % miesięcznego wynagrodzenia, o którym mowa w § 5 ust. 2 umowy, nie więcej jednak niż 10% łącznego wynagrodzenia.
4. Przez „nienależyte wykonanie umowy” rozumieć należy m. in. naruszenie przez Wykonawcę ustalonych przez Zamawiającego w treści Zapytania ofertowego i oferty Wykonawcy, zasad realizacji przedmiotu umowy, tj. w szczególności niezrealizowanie wymaganego zakresu badań, nieprzestrzeganie ustalonego harmonogramu badań.
5. Uiszczanie kar umownych nie zwalnia Wykonawcy z obowiązku realizowania obowiązków określonych niniejszą umową.
6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do potrącenia ewentualnych kar umownych z należnego wynagrodzenia Wykonawcy z faktury lub innych ewentualnie wierzytelności Wykonawcy względem Zamawiającego.
7. Jeżeli zastrzeżona w niniejszej umowie kara umowna nie pokrywa w całości poniesionej szkody, Zamawiający ma prawo dochodzić odszkodowania uzupełniającego do pełnej wysokości poniesionej szkody.
8. Zamawiający ma prawo odstąpić od niniejszej umowy w razie zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy. W takim przypadku Wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należnego z tytułu wykonania części umowy.
9. Prawo odstąpienia, o którym mowa w ust. 8, może być realizowane w terminie 30 dni od powzięcia informacji przez zamawiającego informacji o przyczynach uzasadniających odstąpienie.
10. Oprócz kar o których mowa w ust. 3 i 4 Wykonawca zobowiązuje się zapłacić kary umowne w wysokości:
1) 0,5 % miesięcznego wynagrodzenia brutto określonego w § 5 ust. 2 umowy, za każdy rozpoczęty dzień zwłoki w realizacji umowy, jednak nie więcej niż 10% łącznego wynagrodzenia brutto,
2) 0,5 % miesięcznego wynagrodzenia brutto określonego w § 5 ust. 2 umowy, za każdy dzień w którym Wykonawca nie świadczył usługi,
3) ujawnienia niespełnienia wymogu zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę osób, o których mowa w § 12, w wysokości 2.000,00 zł za każdy ujawniony przypadek niespełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia.
11. Strony zastrzegają sobie możliwość dochodzenia odszkodowania przewyższającego wysokość zastrzeżonych kar umownych na zasadach przewidzianych przepisami kodeksu cywilnego.
12. Wykonawca uprawniony jest do żądania zapłaty kary umownej od Zamawiającego w przypadku:
1) przy zwłoce w podpisaniu protokołu odbioru usługi bez uzasadnienia – w wysokości 0,5 % miesięcznego wynagrodzenia brutto określonego w § 5 ust. 2 umowy za każdy rozpoczęty dzień zwłoki, jednak nie więcej niż 10% łącznego wynagrodzenia brutto,
2) 10 % wynagrodzenia brutto umowy określonego w § 5 ust. 2 umowy, jeżeli dojdzie do odstąpienia od niniejszej umowy przez którąkolwiek ze Stron z przyczyn dotyczących Zamawiającego. Postanowienia umowy, o którym mowa w zdaniu poprzednim, nie stosuje się w przypadku odstąpienia od umowy przez Zamawiającego na podstawie przepisów art. 456 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych.
13. W przypadku skorzystania przez którąkolwiek ze Stron z uprawnienia do odstąpienia od umowy na zasadach w niej przewidzianych, Wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należnego z tytułu wykonania części umowy, zrealizowanej do dnia odstąpienia od umowy.
14. Łączna wysokość kar umownych, których może dochodzić każda ze Stron, nie może przekroczyć 20% łącznego wynagrodzenia brutto umowy, określonego w § 5 ust. 2 umowy.
15. Ciężar wykazania przesłanek umożliwiających odstąpienie od nałożenia kary umownej ciąży na tej Stronie, na którą może być, zgodnie z postanowieniami umowy nałożona kara umowna.
§ 9
1. Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści przedłożonej w niniejszym postępowaniu oferty przy zachowaniu niezmiennej ceny, w przypadkach wskazanych w Zapytaniu ofertowym.
2. Wystąpienie którejkolwiek z okoliczności skutkującej zmianą umowy nie stanowi bezwzględnego zobowiązania Zamawiającego do dokonania takich zmian, ani nie może stanowić podstawy roszczeń Wykonawcy do ich dokonania.
3. Ewentualne zmiany w umowie zostaną wprowadzone w drodze aneksu.
§ 10
1. Pod pojęciem siły wyższej Strony rozumieją nadzwyczajne zdarzenie zewnętrzne, niezależne od woli Stron, którego Strona nie mogła przewidzieć oraz któremu nie mogła zapobiec, a które faktycznie bezpośrednio uniemożliwia lub zasadniczo utrudnia realizację przedmiotu umowy, w szczególności: wojnę, przewrót, zamieszki, rebelia, strajk w branżach mających zasadniczy wpływ na terminową realizację przedmiotu niniejszej umowy, decyzje odpowiednich władz mające wpływ na wykonanie niniejszej umowy.
2. Jeżeli wskutek okoliczności siły wyższej Strona nie będzie mogła wykonywać swoich obowiązków umownych w całości lub w części, niezwłocznie powiadomi o tym drugą Stronę.
3. W takim przypadku Strony uzgodnią sposób i zasady dalszego wykonywania umowy albo umowa zostanie rozwiązana.
§ 11
1. Wykonawca zobowiązuje się wykonać usługę z należytą starannością, zgodnie z najlepszymi praktykami przyjętymi przy świadczeniu usług badawczych, a także chronić interesy Zamawiającego w zakresie powierzonych czynności i ponosi odpowiedzialność za ich prawidłową realizację.
2. Wykonawca odpowiada wobec Zamawiającego oraz osób trzecich za wszelkie zdarzenia i szkody wynikłe w trakcie i w związku z realizacją prac będących przedmiotem umowy, wyrządzone przez personel Wykonawcy, powstałe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
3. W przypadku wystąpienia zagrożenia lub sytuacjach nieuregulowanych w niniejszej umowie, pracownicy Wykonawcy postępować będą zgodnie z poleceniami wydanymi przez pracownika Zamawiającego.
4. Wykonawca oświadcza, iż on oraz osoby wykonujące prace w ramach przedmiotowej umowy znają przepisy oraz zasady bhp i ppoż. obowiązujące przy wykonywaniu czynności objętych umową i będą ich przestrzegać w trakcie wykonywanych czynności.
5. Zamawiający zastrzega sobie prawo do przeprowadzania kontroli realizacji zadań przedmiotu umowy.
§ 12
1. Wykonawca oświadcza, że osoba świadcząca u Zamawiającego usługę badawczą będzie w okresie realizacji umowy zatrudnione przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz.U. 2025 r. poz. 277 ze zm.). Wykonawca oświadcza, że ww. osoby posiadają wymagane przez Zamawiającego doświadczenie zawodowe oraz dołożą należytej staranności w celu wykonania przedmiotu umowy.
2. Wykonawca jest zobowiązany do okazania Zamawiającemu, na każdorazowe wezwanie Zamawiającego i w terminie przez niego wskazanym, nie krótszym niż 7 dni, dokumentów, potwierdzających fakt zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę osoby wykonujących czynności wymienione w § 1.
3. Brak okazania dokumentów, o których mowa w ust. 2 w terminie tam określonym, będzie traktowany jako niespełnienie przez Wykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w § 1 czynności, co skutkować będzie odstąpieniem od umowy z winy Wykonawcy. Niezależnie od powyższego Zamawiający będzie uprawniony do naliczenia kar umownych, o których mowa w § 8.
4. Zamawiający zastrzega sobie prawo do żądania zmiany pracownika Wykonawcy wyznaczonego do realizacji umowy u Zamawiającego, który przez swoje zachowanie i jakość wykonywanej pracy dał powód do uzasadnionych skarg.
5. W przypadku powzięcia przez Zamawiającego wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę w zakresie realizowanego zamówienia, Zamawiający uprawniony będzie do powiadomienia odpowiednich służb, w szczególności Państwowej Inspekcji Pracy.
6. Wykonawca zobowiązany jest również do okazania Zamawiającemu, na każde jego wezwanie i w terminie przez niego wskazanym, nie krótszym niż 7 dni, dokumentów potwierdzających przestrzeganie przez personel Wykonawcy limitu zaangażowania zawodowego, o którym mowa w § 2 ust. 3 niniejszej Umowy (np. oświadczenia osób, ewidencja czasu pracy).
§ 13
Ewentualna nieważność jednego lub kilku postanowień niniejszej umowy nie wpływa na ważność umowy w całości. W takim przypadku Strony zastąpią nieważne postanowienie, postanowieniem zgodnym z celem i innymi postanowieniami umowy.
§ 14
1. Wykonawca oświadcza, że jest rzeczywistym właścicielem należności wynikającej z niniejszej umowy:
1) w rozumieniu art. 4a pkt. 29 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 2805) lub
2) w rozumieniu art. 5a pkt 33d ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 226),
- w zależności od tego, która ustawa znajduje zastosowanie w stosunku do Wykonawcy.
2. W razie zmiany okoliczności, o której mowa w ust. 1, Wykonawca niezwłocznie poinformuje o tym Zamawiającego.
3. Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca niezwłocznie przedstawi dodatkowe dokumenty oraz informacje, dotyczące rezydencji rzeczywistego właściciela.
§ 15
1. Wykonawca zobowiązuje się do zachowania w tajemnicy informacji poufnych, które otrzymał od podmiotów uczestniczących w realizacji projektu, bądź uzyskał te informacje poufne w inny sposób na różnych etapach prac. Jako informacja poufna traktowana jest zawartość / treść / istota pomysłów, rozwiązań, produktów, biznes planów i tajemnic handlowych prezentowanych w trakcie projektu, niezależnie od formy tej prezentacji. Zobowiązanie nie ma zastosowania do informacji, co do których Zleceniobiorca może wykazać, że:
1) były powszechnie znane w momencie ujawnienia, dostępne w źródłach publicznych lub zostały później udostępnione publicznie, bez naruszenia niniejszego oświadczenia o zachowaniu poufności;
2) zostały wytworzone przez składającego to oświadczenie i znajdowały się zgodnie z prawem w jego posiadaniu przed ich ujawnieniem;
3) otrzymał je w sposób zgodny z prawem przed lub po ich ujawnieniu przez podmiot trzeci, który jednakże nie wymagał w stosunku do tych informacji zachowania poufności; podmiotem trzecim jest w tym przypadku podmiot nie będący pierwotnym właścicielem tej informacji;
4) mają charakter informacji oczywistych dla eksperta zajmującego się przedmiotową tematyką.
2. Zobowiązania wynikające z niniejszej klauzuli poufności będą obowiązywać przez cały czas trwania przedmiotowego zamówienia oraz przez okres pięciu lat po jego zakończeniu.
§ 16
Wykonawca nie jest uprawniony do przeniesienia swoich praw i zobowiązań z tytułu niniejszej umowy na inny podmiot, bez uzyskania pisemnej zgody Zamawiającego, pod rygorem nieważności.
§ 17
1. W odniesieniu do danych osobowych przetwarzanych na potrzeby realizacji niniejszej umowy Strony zobowiązują się do przestrzegania przepisów prawa powszechnego, w tym w szczególności rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych; RODO).
2. Przed udostępnieniem Zamawiającemu danych osobowych pracowników lub innych osób, którymi Wykonawca będzie się posługiwał przy wykonywaniu Umowy, Wykonawca przekaże każdej z tych osób informacje wymagane przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych, a także poinformuje iż klauzule informacyjne Zamawiającego są dostępne na stronie internetowej https://bip.ujk.edu.pl/odo_klauzule_informacyjne_rodo.html.
§ 18
1. Wykonawca zobowiązuje się do zachowania w tajemnicy wszelkich informacji uzyskanych w trakcie realizacji umowy z wyjątkiem informacji, których ujawnienia wymagają przepisy prawa powszechnie obowiązującego, ale tylko w niezbędnym do tego obowiązku zakresie.
2. Wszelkie informacje związane z ochroną osób i mienia oraz wskazane w art. 381 ustawy z dnia 20 lipca 2018 – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2023 r., poz. 742 z późn. zm.) stanowią tajemnicę Zamawiającego w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz.U. z 2022 r., poz. 1233).
3. Przekazanie, ujawnienie lub wykorzystanie informacji, o których mowa w ust. 2 w zakresie wykraczającym poza cel umowy, będzie stanowiło czyn nieuczciwej konkurencji może wiązać się z odpowiedzialnością cywilną lub karną określoną w art. 18 lub art. 23 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.
§ 19
W przypadku powierzenia przez Wykonawcę podwykonawcom części zamówienia Wykonawca bierze na siebie odpowiedzialność za wykonanie prac powierzonych podwykonawcy, za które będzie odpowiadał przed Zamawiającym jak za działania własne.
§ 20
1. W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową mają w szczególności zastosowanie przepisy ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny.
2. Wszelkie zmiany lub uzupełnienia niniejszej umowy mogą nastąpić za zgodą Stron w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
§ 21
Sądem właściwym dla wszystkich spraw, które wynikną z realizacji tej umowy a nie zostaną rozwiązane w drodze rokowań, będzie sąd powszechny właściwy dla Zamawiającego.
§ 22
Niniejszą umowę sporządzono w trzech jednobrzmiących egzemplarzach – dwa dla Zamawiającego i jeden dla Wykonawcy.
ZAMAWIAJĄCY: WYKONAWCA:
Kielce, dnia ……………………… WZÓR
PROTOKÓŁ ODBIORU USŁUGI z dnia …………………………………………
Wykonawca: ……………………………………………….
Zamawiający : Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, ul. Żeromskiego 5, 25- 69 Kielce
Miejsce odbioru: ………………………………
Data odbioru: ………………………………….
Strony oświadczają, że w okresie od dnia……………………….. do dnia ………………………………… usługa badawcza świadczona była zgodne/nie zgodne z Umową nr ADP.2302…..2025, z dnia ……………………….
Uwagi : …………………………………………………………………..
Protokół spisano w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach.
Strona przekazująca: Strona odbierająca:
…………………………..….. ……………………………...
(Czytelny podpis) (Czytelny podpis)
Załącznik 2a do Zapytania ofertowego (WZÓR) – umowa dla osoby nie prowadzącej działalności gospodarczej
UMOWA Nr ADP.2302…..2025
zawarta w dniu ……………….. 2025 roku w Kielcach pomiędzy:
Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach z siedzibą w Kielcach (25-369) przy ul. Żeromskiego 5, zwanym w dalszej części „Zamawiającym”, reprezentowanym przez:
1. ………………….– ………………..
a
Panią/Panem ……………………………………..(imię i nazwisko) .............................................................................., zamieszkałą / łym w .................................................... .................................. przy ulicy .............................., PESEL …………………………………….NIP …………………zwaną / nym w treści umowy „Wykonawcą”;
łącznie zwane „Stronami”
w rezultacie dokonania wyboru oferty Wykonawcy w drodze postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie Zapytania ofertowego, bez stosowania przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 poz.1320 ze zm. – art. 2 ust. 1 pkt 1) następującej treści:
§ 1.
1. Przedmiotem umowy jest świadczenie usługi badawczej, zgodnie z tre ścią Zapytania ofertowego i treścią złożonej oferty.
2. Miejscem świadczenia usługi jest Zakład Mikrobiologii UJK Kielce, ul. Uniwersytecka 7.
3. Zamawiający zleca, a Wykonawca zobowiązuje się wykonać wszelkie niezbędne czynności dla zrealizowania przedmiotu umowy określonego w ust.1.
4. Integralną częścią niniejszej umowy jest Zapytanie ofertowe wraz z załącznikami oraz oferta Wykonawcy.
5. Zamawiający i Wykonawca zobowiązują się do rzetelnej współpracy w dobrej wierze oraz z poszanowaniem praw i interesów drugiej Strony, mając na uwadze konieczność należytego i terminowego wykonania przedmiotu niniejszej umowy.
6. Zamawiający sprawuje nadzór nad realizacją zleconej usługi i ma prawo kontrolowania postępu realizacji usługi.
7. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do udzielania informacji o przebiegu realizacji usługi.
8. Usługa jest realizowana ze środków Krajowego Planu Odbudowy Projekt pod nazwą „Innowacyjne podejście do walki z patogenami poprzez optymalizację warunków produkcji penicimutide – dipeptydu antybakteryjnego syntetyzowanego przez Lacticaseibacillus rhamnosus 72” na podstawie umowy nr 2024/ABM/03/KPO/KPOD.07.07-IW.07-0227/24-00, realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, będącego elementem Inwestycji D3.1.1 Kompleksowy rozwój badań w zakresie nauk medycznych i nauk o zdrowiu.
9. Wykonawca, na każde wezwanie Zamawiającego, bądź innych uprawnionych podmiotów, ma obowiązek wykazania, że w wyniku jego działań nie dochodzi do naruszeń zasady DNSH ( nie czyń poważnych szkód).
10. Wykonawca zobowiązany jest do gromadzenia dokumentacji potwierdzającej zgodność realizacji Umowy z zasadą DNSH. Dokumentacja ta może podlegać weryfikacji pod kątem spełnienia zasady DNSH na każdym etapie przez Zamawiającego oraz na etapie kontroli Projektu przez upoważnione do tego podmioty.
11. Jeżeli w toku realizacji Umowy Wykonawca stwierdzi niezgodność jakiejkolwiek części zakresu przedmiotu Umowy (opisanego w § 1 ust. 1 Umowy) z wymaganiami zasady DNSH, jest obowiązany do natychmiastowego poinformowania o tym fakcie Zamawiającego oraz do przedstawienia propozycji rozwiązań zamiennych zgodnych z zasadą DNSH.
§ 2
1. Wykonawca oświadcza, że posiada odpowiednią wiedzę, doświadczenie i dysponuje stosowną kadrą niezbędną do wykonania przedmiotu umowy.
2. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu umowy z należytą starannością, czuwania nad prawidłową realizacją umowy zgodnie założeniami projektu badawczego oraz zasadami bhp, przez osoby wykwalifikowane zgodnie z treścią złożonej oferty.
3. Wykonawca oświadcza, że jego łączne zaangażowanie zawodowe w realizację wszystkich projektów finansowanych z funduszy UE oraz działań finansowanych z innych źródeł, w tym środków własnych i innych podmiotów (niezależnie od formy zaangażowania), nie przekracza 276 godzin miesięcznie, zgodnie z wymogami Katalogu wydatków kwalifikowalnych dla projektu, w ramach którego zawierana jest niniejsza Umowa.
§ 3
1. Wykonawca zobowiązuje się, że wszelkie wyniki, rozwiązania, opracowania, raporty badawcze, wynalazki, know-how oraz inne rezultaty prac badawczo-rozwojowych (B+R), powstałe w związku z realizacją niniejszej Umowy, zostaną przekazane Uniwersytetowi Jana Kochanowskiego w Kielcach (UJK) i staną się jego własnością z chwilą podpisania protokołu przekazania rezultatów. W zakresie, w jakim mogą one stanowić przedmiot ochrony praw własności intelektualnej (w tym prawa autorskie i/lub prawa do patentu), Wykonawca przenosi na UJK całość przysługujących mu praw na wszystkich polach eksploatacji, z chwilą podpisania protokołu. Strony oświadczają, że wynagrodzenie Zleceniobiorcy przewidziane w niniejszej Umowie uwzględnia również zapłatę za to przeniesienie praw, bez konieczności zawierania dodatkowych porozumień.
2. Wraz z przejściem na Zamawiającego prawa, o którym mowa w ust. 1, na Zamawiającego przechodzi prawo własności nośników, na których wyniki badań zapisano.
3. Wykonawca będzie informował na piśmie Zamawiającego o dokonaniu w trakcie realizacji pracy badawczej rozwiązań, które w jego ocenie mogą stanowić przedmiot zgłoszenia do ochrony w krajowym lub międzynarodowych urzędach patentowych.
4. Wykonawca przenosi na Zamawiającego w ramach ceny określonej w § 5 ust.2 prawo do uzyskania patentu na wynalazki powstałe w związku z wykonaniem niniejszej umowy. Jednocześnie Wykonawca zobowiązuje się do współpracy w zakresie zgłoszeń przedmiotów praw własności przemysłowej do właściwego urzędu przez Zamawiającego w tym dostarczania Zamawiającemu dokumentów i informacji koniecznych do sporządzenia opisów zawartych w zgłoszeniu.
5. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie pracy badawczej określonej w § 1 Umowy. Wynik pracy badawczej musi uwzględniać obowiązujące prawnie normy.
6. Strony potwierdzają, że w ramach współpracy zgodnie z niniejszą Umową przekazywać mogą sobie nawzajem informacje, które stanowią tajemnice handlową Stron, lub w inny sposób są informacjami poufnymi Stron. Strony utrzymają w poufności wszelkie informacje odnoszące się do niniejszej Umowy oraz Stron, w tym między innymi, Know-how, dane techniczne, opisy procesów, dokumenty, informacje techniczne, technologiczne, operacyjne oraz wszelkie inne informacje określone przez Stronę przekazującą jako „poufne” („Informacje Poufne”), ujawnione (na piśmie, ustnie lub w inny sposób, bezpośrednio lub pośrednio) przez jedną ze Stron drugiej Stronie, zarówno przed jak i po dniu zawarcia niniejszej Umowy oraz będą wykorzystywać Informacje poufne jedynie dla wykonania Umowy, w szczególności prowadzenia prac badawczych.
7. Wykonawca upoważnia również Zamawiającego do rozporządzania oraz korzystania z utworów stanowiących opracowanie pracy badawczej. Wskazane upoważnienie może być przenoszone na osoby trzecie bez konieczności uzyskiwania odrębnej zgody.
8. Strony zgodnie postanawiają, że Zamawiającemu przysługuje prawo pierwszego wydania pracy badawczej. Wykonawcy nie przysługuje z tego tytułu prawo do dodatkowego wynagrodzenia.
9. Przejście praw autorskich do pracy badawczej nastąpi z momentem jej przekazania Zamawiającemu.
10. Wykonawca upoważnia Zamawiającego do używania pracy badawczej na wszystkich polach eksploatacji bez wymieniania imion i nazwisk Wykonawców.
11. Wykonawca nie zachowuje prawa zezwalania na wykonywanie zależnego prawa autorskiego.
12. Zamawiający przewiduje możliwość wspólnego publikowania efektów Projektu.
§ 4
Umowa zostaje zawarta na … miesięcy, jednak nie dłużej niż do 28.02.2026r. tj. do czasu realizacji Projektu. Usługa świadczona będzie w każdym miesiącu przez 80 godzin zegarowych. Harmonogram świadczenia usługi Zamawiający przekaże wykonawcy w terminie 3 dni od dnia podpisania umowy.
§ 5
1. Wysokość wynagrodzenia przysługującego Wykonawcy za wykonanie przedmiotu umowy ustalona została na podstawie oferty Wykonawcy.
2. Całkowity koszt wykonania usługi (wynagrodzenie wykonawcy) wyniesie brutto ………….. zł (słownie: …………… złotych), na którą składają się:
1) wynagrodzenie za 1 miesiąc …….…… zł (słownie: ………….. złotych);
3. Wynagrodzenie Wykonawcy obejmuje wszystkie koszty i opłaty związane z realizacją przedmiotu umowy.
§ 6
1. Wynagrodzenie, o którym mowa w § 5 ust. 2, może zostać zmienione na wniosek Strony, po spełnieniu przesłanek określonych w umowie, w przypadku wystąpienia zmiany ceny materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia.
2. Przez zmianę cen materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia rozumie się zarówno wzrost odpowiednio cen lub kosztów, jak i ich obniżenie względem ceny lub kosztu przyjętych w celu ustalenia wynagrodzenia Wykonawcy zawartego w ofercie.
3. Zmiana wynagrodzenia Wykonawcy, o której mowa w ust. 1, może zostać dokonana pod warunkiem zaistnienia wpływu zmiany cen materiałów użytych do realizacji zamówienia lub kosztów, na ustalone w umowie wynagrodzenie za jego wykonanie.
4. Zmiany wynagrodzenia, o której mowa w niniejszym paragrafie, nie dokonuje się wówczas, gdy poziom zmiany cen materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia, ponoszonych przez Wykonawcę, nie przekroczy 10%.
5. Strona, występująca z wnioskiem o zmianę wynagrodzenia, zobowiązana jest do wykazania wpływu zmiany cen materiałów użytych do realizacji zamówienia lub kosztów, na ustalone w umowie wynagrodzenie za jego wykonanie, w szczególności powinna opisać okoliczności faktyczne uzasadniające dokonanie zmiany oraz przedstawić drugiej Stronie dowody potwierdzające wpływ zmiany cen materiałów użytych do realizacji zamówienia lub kosztów, na ustalone w umowie wynagrodzenie za jego wykonanie. Niedopuszczalna jest zmiana wynagrodzenia wyłącznie z uwagi na zmianę cen materiałów lub kosztów, nawet jeśli osiągnie ona pułap, o którym mowa w ust. 4, jeśli strona żądająca takiej zmiany nie wykaże, że zmiana cen materiałów lub kosztów wpłynęła na koszt wykonania zamówienia.
6. Pierwsza zmiana wynagrodzenia (pod warunkiem wystąpienia przesłanek, o których mowa w ust. 3 i 4) może nastąpić nie wcześniej niż po upływie 4 miesięcy obowiązywania umowy, licząc od dnia jej podpisania, a wynagrodzenie będzie mogło ulec zmianie nie częściej niż raz na 3 miesiące.
7. Strony ustalą sposób zmiany wynagrodzenia poprzez odwołanie się do kwartalnych wskaźników cen towarów i usług konsumpcyjnych, ogłaszanych w komunikatach Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, przy czym wskaźnikiem wyjściowym Stron dla dokonania tych ustaleń, będzie kwartalny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych, ogłoszony przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, obowiązujący w dniu zawarcia umowy.
8. Strony dokonają zmiany wynagrodzenia w oparciu o porównanie wskaźnika wyjściowego, o którym mowa w ust. 7, ze wskaźnikiem cen towarów i usług konsumpcyjnych, ogłoszonym w komunikacie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego za kwartał, w którym nastąpiła zmiana cen materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia, tj. osiągnięty został pułap cenowy, o którym mowa w ust. 4. W przypadku kolejnej waloryzacji wskaźnikiem wyjściowym dla Stron będzie kwartalny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych, ogłoszony w komunikacie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, stanowiący dla Stron odnośnik dla dokonania pierwszej zmiany wynagrodzenia, niebędący wskaźnikiem obowiązującym w dniu zawarcia umowy.
9. Jeżeli na skutek dokonanego przez Strony porównania wskaźników okaże się, że:
1) wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych, ogłoszony w komunikacie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego za kwartał, w którym nastąpiła zmiana cen materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia, jest wyższy od wskaźnika wyjściowego – wówczas Strony podwyższą wynagrodzenie Wykonawcy o wartość procentową stanowiącą różnicę pomiędzy tymi wskaźnikami,
2) wskaźnik cen towarów i usług
konsumpcyjnych, ogłoszony w komunikacie Prezesa Głównego Urzędu
Statystycznego za kwartał, w którym nastąpiła zmiana cen materiałów lub kosztów
związanych z realizacją zamówienia, jest niższy od wskaźnika wyjściowego
– wówczas Strony obniżą wynagrodzenie Wykonawcy
o wartość procentową stanowiącą różnicę pomiędzy tymi wskaźnikami.
10. Zmiana wysokości wynagrodzenia wymaga zmiany Umowy w drodze pisemnego aneksu, pod rygorem nieważności, przy czym nowe stawki będą obowiązywać od terminu przewidzianego w aneksie do umowy.
11. Zmiana wynagrodzenia, o której mowa w niniejszym paragrafie, może nastąpić maksymalnie do 15% wartości umowy brutto, o której mowa w § 5 ust. 2, przy czym jest to wartość pierwotna, niezmieniona wskutek ewentualnych zmian wynagrodzenia Wykonawcy na zasadach przewidzianych w niniejszej umowie. Postanowień dotyczących waloryzacji wynagrodzenia, o której mowa w niniejszym paragrafie, nie stosuje się od chwili osiągnięcia limitu, o którym mowa w zdaniu poprzednim.
12. Zmiana wysokości wynagrodzenia może nastąpić wyłącznie w odniesieniu do niewykonanych jeszcze usług.
§ 7
1. Wykonawca, określone w § 5 wynagrodzenie, otrzyma na podstawie wystawionego rachunku, po wykonaniu przedmiotu umowy, potwierdzonego protokołem odbioru, podpisanym przez obie strony.
2. Wykonawca zobowiązany jest do złożenia raportu merytorycznego wraz z ewidencją czasu pracy za każdy miesiąc wykonywania przedmiotu umowy. Raport merytoryczny stanowi załącznik do protokołu odbioru.
3. Wynagrodzenie płacone będzie miesięcznie po zakończeniu każdego miesiąca. Podstawą do wystawienia rachunku będzie podpisany protokół odbioru prac.
4. Termin zapłaty rachunku ustala się do 30 dni od daty dostarczenia Zamawiającemu rachunku wraz z odpowiednim protokołem.
5. Wynagrodzenie przysługujące Wykonawcy będzie płatne przelewem z rachunku Zamawiającego na konto Wykonawcy wskazane na rachunku.
6. Dane płatnika: Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, 25 – 369 Kielce, ul. Żeromskiego 5, NIP 657-02-34-850.
7. Za datę zapłaty strony przyjmują datę obciążenia rachunku bankowego Zamawiającego.
§ 8
1. Zamawiający ma prawo odstąpić od niniejszej umowy (w całości lub części), niezależnie od przypadków określonych w Kodeksie Cywilnym, jeżeli Wykonawca narusza postanowienia niniejszej umowy, mimo wcześniejszego wezwania do usunięcia naruszeń.
2. W razie odstąpienia od umowy z przyczyn zależnych od Wykonawcy, Wykonawca zobowiązany jest zapłacić Zamawiającemu karę umowną w wysokości 10% łącznego wynagrodzenia, ustalonego w § 5 ust. 2 niniejszej umowy.
3. W przypadku każdego nienależytego wykonania umowy, Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w wysokości 1 % miesięcznego wynagrodzenia, o którym mowa w § 5 ust. 2 umowy, nie więcej jednak niż 10% łącznego wynagrodzenia.
4. Przez „nienależyte wykonanie umowy” rozumieć należy m. in. naruszenie przez Wykonawcę ustalonych przez Zamawiającego w treści SWZ i oferty Wykonawcy, zasad realizacji przedmiotu umowy, tj. w szczególności niezrealizowanie wymaganego zakresu badań, nieprzestrzeganie ustalonego harmonogramu badań.
5. Uiszczanie kar umownych nie zwalnia Wykonawcy z obowiązku realizowania obowiązków określonych niniejszą umową.
6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do potrącenia ewentualnych kar umownych z należnego wynagrodzenia Wykonawcy z faktury lub innych ewentualnie wierzytelności Wykonawcy względem Zamawiającego.
7. Jeżeli zastrzeżona w niniejszej umowie kara umowna nie pokrywa w całości poniesionej szkody, Zamawiający ma prawo dochodzić odszkodowania uzupełniającego do pełnej wysokości poniesionej szkody.
8. Zamawiający ma prawo odstąpić od niniejszej umowy w razie zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy. W takim przypadku Wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należnego z tytułu wykonania części umowy.
9. Prawo odstąpienia, o którym mowa w ust. 8, może być realizowane w terminie 30 dni od powzięcia informacji przez zamawiającego informacji o przyczynach uzasadniających odstąpienie.
10. Oprócz kar o których mowa w ust. 3 i 4 Wykonawca zobowiązuje się zapłacić kary umowne w wysokości:
1) 0,5 % miesięcznego wynagrodzenia brutto określonego w § 5 ust. 2 umowy, za każdy rozpoczęty dzień zwłoki w realizacji umowy, jednak nie więcej niż 10% łącznego wynagrodzenia brutto,
2) 0,5 % miesięcznego wynagrodzenia brutto określonego w § 5 ust. 2 umowy, za każdy dzień w którym Wykonawca nie świadczył usługi,
3) ujawnienia niespełnienia wymogu zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę osób, o których mowa w § 12, w wysokości 2.000,00 zł za każdy ujawniony przypadek niespełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia.
11. Strony zastrzegają sobie możliwość dochodzenia odszkodowania przewyższającego wysokość zastrzeżonych kar umownych na zasadach przewidzianych przepisami kodeksu cywilnego.
12. Wykonawca uprawniony jest do żądania zapłaty kary umownej od Zamawiającego w przypadku:
1) przy zwłoce w podpisaniu protokołu odbioru usługi bez uzasadnienia – w wysokości 0,5 % miesięcznego wynagrodzenia brutto określonego w § 5 ust. 2 umowy za każdy rozpoczęty dzień zwłoki, jednak nie więcej niż 10% łącznego wynagrodzenia brutto,
2) 10 % wynagrodzenia brutto umowy określonego w § 5 ust. 2 umowy, jeżeli dojdzie do odstąpienia od niniejszej umowy przez którąkolwiek ze Stron z przyczyn dotyczących Zamawiającego. Postanowienia umowy, o którym mowa w zdaniu poprzednim, nie stosuje się w przypadku odstąpienia od umowy przez Zamawiającego na podstawie przepisów art. 456 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych.
13. W przypadku skorzystania przez którąkolwiek ze Stron z uprawnienia do odstąpienia od umowy na zasadach w niej przewidzianych, Wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należnego z tytułu wykonania części umowy, zrealizowanej do dnia odstąpienia od umowy.
14. Łączna wysokość kar umownych, których może dochodzić każda ze Stron, nie może przekroczyć 20% łącznego wynagrodzenia brutto umowy, określonego w § 5 ust. 2 umowy.
15. Ciężar wykazania przesłanek umożliwiających odstąpienie od nałożenia kary umownej ciąży na tej Stronie, na którą może być, zgodnie z postanowieniami umowy nałożona kara umowna.
§ 9
1. Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści przedłożonej w niniejszym postępowaniu oferty przy zachowaniu niezmiennej ceny, w przypadkach wskazanych w SWZ.
2. Wystąpienie którejkolwiek z okoliczności skutkującej zmianą umowy nie stanowi bezwzględnego zobowiązania Zamawiającego do dokonania takich zmian, ani nie może stanowić podstawy roszczeń Wykonawcy do ich dokonania.
3. Ewentualne zmiany w umowie zostaną wprowadzone w drodze aneksu.
§ 10
1. Pod pojęciem siły wyższej Strony rozumieją nadzwyczajne zdarzenie zewnętrzne, niezależne od woli Stron, którego Strona nie mogła przewidzieć oraz któremu nie mogła zapobiec, a które faktycznie bezpośrednio uniemożliwia lub zasadniczo utrudnia realizację przedmiotu umowy, w szczególności: wojnę, przewrót, zamieszki, rebelia, strajk w branżach mających zasadniczy wpływ na terminową realizację przedmiotu niniejszej umowy, decyzje odpowiednich władz mające wpływ na wykonanie niniejszej umowy.
2. Jeżeli wskutek okoliczności siły wyższej Strona nie będzie mogła wykonywać swoich obowiązków umownych w całości lub w części, niezwłocznie powiadomi o tym drugą Stronę.W takim przypadku Strony uzgodnią sposób i zasady dalszego wykonywania umowy albo umowa zostanie rozwiązana.
§ 11
1. Wykonawca zobowiązuje się wykonać usługę z należytą starannością, zgodnie z najlepszymi praktykami przyjętymi przy świadczeniu usług badawczych, a także chronić interesy Zamawiającego w zakresie powierzonych czynności i ponosi odpowiedzialność za ich prawidłową realizację.
2. Wykonawca odpowiada wobec Zamawiającego oraz osób trzecich za wszelkie zdarzenia i szkody wynikłe w trakcie i w związku z realizacją prac będących przedmiotem umowy, wyrządzone przez personel Wykonawcy, powstałe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
3. W przypadku wystąpienia zagrożenia lub sytuacjach nieuregulowanych w niniejszej umowie, pracownicy Wykonawcy postępować będą zgodnie z poleceniami wydanymi przez pracownika Zamawiającego.
4. Wykonawca oświadcza, iż on oraz osoby wykonujące prace w ramach przedmiotowej umowy znają przepisy oraz zasady bhp i ppoż. obowiązujące przy wykonywaniu czynności objętych umową i będą ich przestrzegać w trakcie wykonywanych czynności.
5. Zamawiający zastrzega sobie prawo do przeprowadzania kontroli realizacji zadań przedmiotu umowy.
§ 12
Ewentualna nieważność jednego lub kilku postanowień niniejszej umowy nie wpływa na ważność umowy w całości. W takim przypadku Strony zastąpią nieważne postanowienie, postanowieniem zgodnym z celem i innymi postanowieniami umowy.
§ 13
1. Wykonawca oświadcza, że jest rzeczywistym właścicielem należności wynikającej z niniejszej umowy:
1) w rozumieniu art. 4a pkt. 29 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 2805) lub
2) w rozumieniu art. 5a pkt 33d ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 226),
- w zależności od tego, która ustawa znajduje zastosowanie w stosunku do Wykonawcy.
2. W razie zmiany okoliczności, o której mowa w ust. 1, Wykonawca niezwłocznie poinformuje o tym Zamawiającego.
3. Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca niezwłocznie przedstawi dodatkowe dokumenty oraz informacje, dotyczące rezydencji rzeczywistego właściciela.
§ 14
1. Wykonawca zobowiązuje się do zachowania w tajemnicy informacji poufnych, które otrzymał od podmiotów uczestniczących w realizacji projektu, bądź uzyskał te informacje poufne w inny sposób na różnych etapach prac. Jako informacja poufna traktowana jest zawartość / treść / istota pomysłów, rozwiązań, produktów, biznes planów i tajemnic handlowych prezentowanych w trakcie projektu, niezależnie od formy tej prezentacji. Zobowiązanie nie ma zastosowania do informacji, co do których Zleceniobiorca może wykazać, że:
1) były powszechnie znane w momencie ujawnienia, dostępne w źródłach publicznych lub zostały później udostępnione publicznie, bez naruszenia niniejszego oświadczenia o zachowaniu poufności;
2) zostały wytworzone przez składającego to oświadczenie i znajdowały się zgodnie z prawem w jego posiadaniu przed ich ujawnieniem;
3) otrzymał je w sposób zgodny z prawem przed lub po ich ujawnieniu przez podmiot trzeci, który jednakże nie wymagał w stosunku do tych informacji zachowania poufności; podmiotem trzecim jest w tym przypadku podmiot nie będący pierwotnym właścicielem tej informacji;
4) mają charakter informacji oczywistych dla eksperta zajmującego się przedmiotową tematyką.
2. Zobowiązania wynikające z niniejszej klauzuli poufności będą obowiązywać przez cały czas trwania przedmiotowego zamówienia oraz przez okres pięciu lat po jego zakończeniu.
§ 15
Wykonawca nie jest uprawniony do przeniesienia swoich praw i zobowiązań z tytułu niniejszej umowy na inny podmiot, bez uzyskania pisemnej zgody Zamawiającego, pod rygorem nieważności.
§ 16
1. W odniesieniu do danych osobowych przetwarzanych na potrzeby realizacji niniejszej umowy Strony zobowiązują się do przestrzegania przepisów prawa powszechnego, w tym w szczególności rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych; RODO).
2. Przed udostępnieniem Zamawiającemu danych osobowych pracowników lub innych osób, którymi Wykonawca będzie się posługiwał przy wykonywaniu Umowy, Wykonawca przekaże każdej z tych osób informacje wymagane przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych, a także poinformuje iż klauzule informacyjne Zamawiającego są dostępne na stronie internetowej https://bip.ujk.edu.pl/odo_klauzule_informacyjne_rodo.html.
§ 17
1. Wykonawca zobowiązuje się do zachowania w tajemnicy wszelkich informacji uzyskanych w trakcie realizacji umowy z wyjątkiem informacji, których ujawnienia wymagają przepisy prawa powszechnie obowiązującego, ale tylko w niezbędnym do tego obowiązku zakresie.
2. Wszelkie informacje związane z ochroną osób i mienia oraz wskazane w art. 381 ustawy z dnia 20 lipca 2018 – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2023 r., poz. 742 z późn. zm.) stanowią tajemnicę Zamawiającego w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz.U. z 2022 r., poz. 1233).
3. Przekazanie, ujawnienie lub wykorzystanie informacji, o których mowa w ust. 2 w zakresie wykraczającym poza cel umowy, będzie stanowiło czyn nieuczciwej konkurencji może wiązać się z odpowiedzialnością cywilną lub karną określoną w art. 18 lub art. 23 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.
§ 18
W przypadku powierzenia przez Wykonawcę podwykonawcom części zamówienia Wykonawca bierze na siebie odpowiedzialność za wykonanie prac powierzonych podwykonawcy, za które będzie odpowiadał przed Zamawiającym jak za działania własne.
§ 19
1. W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową mają w szczególności zastosowanie przepisy Ustawy Prawo zamówień publicznych i ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny.
2. Wszelkie zmiany lub uzupełnienia niniejszej umowy mogą nastąpić za zgodą Stron w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
§ 20
Sądem właściwym dla wszystkich spraw, które wynikną z realizacji tej umowy a nie zostaną rozwiązane w drodze rokowań, będzie sąd powszechny właściwy dla Zamawiającego.
§ 21
Niniejszą umowę sporządzono w trzech jednobrzmiących egzemplarzach – dwa dla Zamawiającego i jeden dla Wykonawcy.
ZAMAWIAJĄCY: WYKONAWCA:
Kielce, dnia ……………………… WZÓR
PROTOKÓŁ ODBIORU USŁUGI z dnia …………………………………………
Wykonawca: ……………………………………………….
Zamawiający : Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, ul. Żeromskiego 5, 25- 69 Kielce
Miejsce odbioru: ………………………………
Data odbioru: ………………………………….
Strony oświadczają, że w okresie od dnia……………………….. do dnia ………………………………… usługa badawcza świadczona była zgodne/nie zgodne z Umową nr ADP.2301…..2025, z dnia ……………………….
Uwagi : …………………………………………………………………..
Protokół spisano w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach.
Strona przekazująca: Strona odbierająca:
…………………………..….. ……………………………...
(Czytelny podpis) (Czytelny podpis)
Załącznik nr 3
Wykonawca: ……………..…………………………………………………………………………
(pełna nazwa/firma, adres, w zależności od podmiotu: NIP/PESEL, KRS/CEiDG)
reprezentowany przez: ……………………………………………………………..…………
(imię, nazwisko, stanowisko/podstawa do reprezentacji)
Oświadczenia wykonawcy / wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia Dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego dotyczące podstaw wykluczenia i spełniania warunków udziału w postępowaniu
Na potrzeby postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Realizacja usługi badawczej; numer referencyjny ADP.2302.19.2025, oświadczam, co następuje :
1. Oświadczam, że nie zachodzą w stosunku do mnie przesłanki wykluczenia z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835).
(Zgodnie z treścią art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, zwanej dalej „ustawą”, z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się:
1) wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy;
2) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 i 655) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy;
3) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy.)
2. Oświadczam, że spełniam warunki udziału w postępowaniu określone przez zamawiającego w Rozdziale V Zapytania ofertowego.
……………………………………….
Data; Podpis ; kwalifikowany podpis elektroniczny lub podpis
zaufany lub podpis osobisty
Załącznik nr 4
Podmiot:……………………………
(pełna nazwa/firma, adres, w zależności od podmiotu: NIP/PESEL, KRS/CEiDG)
reprezentowany przez:……………………………
(imię, nazwisko, stanowisko/podstawa do reprezentacji)
Oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby
Uwzględniające przesłanki wykluczenia z art.7 ust.1 Ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
Na potrzeby postępowania o udzielenie
zamówienia publicznego
pn. …………………………………………… (nazwa
postępowania), prowadzonego przez ………………………… (oznaczenie zamawiającego), oświadczam, co następuje:
Oświadczam, że nie zachodzą w stosunku do mnie przesłanki wykluczenia z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835)
(Zgodnie z treścią art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, zwanej dalej „ustawą”, z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy Pzp wyklucza się:
1) wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy;
2) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 i 655) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy;
3) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy.
……………………………………….
Data; Podpis ; kwalifikowany podpis elektroniczny lub podpis
zaufany lub podpis osobisty
ZAŁĄCZNIK NR 5
miejscowość, data ………………………………..
………………………………………………..
Nazwa Wykonawcy
………………………………………………
Adres siedziby
OŚWIADCZENIE O BRAKU POWIĄZAŃ
Oświadczam, że nie mam powiązań kapitałowych lub osobowych rozumianych jako wzajemne powiązania między Zamawiającym – Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach - lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegającymi w szczególności na:
- uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej;
- posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji, o ile niższy próg nie wynika z przepisów prawa lub nie został określony przez IZ PO,
- pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika;
- pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
…………………………………………
Czytelny podpis osoby upoważnionej do reprezentowania Wykonawcy (podpis osobisty lub podpis zaufany lub kwalifikowalny podpis elektroniczny
Załącznik nr 6 - Składany wraz z ofertą
WYKAZ OSÓB, KTÓRE BĘDĄ UCZESTNICZYĆ W WYKONYWANIU ZAMÓWIENIA
Przystępując do postępowania prowadzonego w trybie podstawowym bez negocjacji pn: Realizacja usługi badawczej, oświadczamy, że w wykonywaniu zamówienia będzie uczestniczyć następująca osoba:
Imię i nazwisko, wykształce- nie – podać dziedzinę |
Stopień naukowy w zakresie nauk biologicz- nych |
Doświad-czenie*
|
Publikacje w dziedzinie biochemii, biologii molekularnej lub mikrobiologii – należy podać tytuł i miejsce publikacji której autorem/współautorem jest wskazana osoba |
Podstawa do dysponowania osobą** |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|
|
………………(li-czba lat)*
Praktyka w przeprowadzeniu badań dotyczących cząsteczek/ peptydów o działaniu przeciwdrobno- ustrojowym Zaznaczyć lub wpisać TAK lub NIE) |
|
|
*należy wpisać :
1. w kolumnie 2 należy podać : liczbę lat doświadczenia w przeprowadzeniu badań dotyczących cząsteczek i lub /peptydów; ORAZ informację dotyczącą praktyki w przeprowadzaniu badań dotyczących cząsteczek/peptydów o działaniu przeciwdrobnoustrojowym .
2. nazwę projektów badawczych finansowanych ze źródeł zewnętrznych w których uczestniczyła wskazana osoba
**Wykonawca powinien wskazać, na jakiej podstawie dysponuje lub będzie dysponował osobą wskazaną do realizacji zamówienia (np. pracownik wykonawcy, zleceniobiorca na podstawie umowy cywilno-prawnej albo potencjał podmiotu trzeciego).
……………………………………….
Data; Podpis; kwalifikowany podpis elektroniczny lub podpis zaufany lub podpis osobisty
[1] skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą p.z.p. oraz nie może naruszać integralności protokołu a także jego załączników.
[2] prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego. Wystąpienie z żądaniem, o którym mowa w art. 18 ust. 1 RODO, nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
Barbara Kotras : mail: bkotras@ujk.edu.pl